Ozdoby metalowe dobrze prezentują się zarówno w domu, na balkonie, jak i w zielonej, ogrodowej scenerii. Ładnie wyglądają bociany, niewielkie kukułki, dzięcioły i czaple lub żurawie. W trawie można umieścić parę egzotycznych flamingów z metalu, bądź swojskie kaczki. Takie metalowe dekoracje sprawią, że ogród będzie tętnił życiem i nabierze indywidualnych cech.

Ciekawe ozdoby do ogrodu

ptaki ogrodowe z metaluW ogrodzie obok roślin warto umieścić dodatkowe dekoracje. Należą do nich zarówno sztuczne fontanny, kaskady, podświetlane alejki i altany. Dodatkowo drobne elementy ozdobne to podobizny zwierząt i ptaków. Przy oczku wodnym lub strumieniu świetnie wyglądać będą ceramiczne żaby lub jaszczurki. W zaroślach, trawach i koło krzewów ładnie prezentują się metalowe odlewy przypominające ptaki. Duże ptaki ogrodowe z metalu to przede wszystkim czaple, bociany, pelikany i flamingi. Zwłaszcza te ostanie, egzotyczne gatunki, wprowadzają powiew świeżości do przydomowego zagajnika. Zamiast klasycznego stracha na wróble, można postawić pod czereśnia lub śliwką bociana albo podobiznę innego, dużego ptaka, by odstraszyć prawdziwe szpaki czy gawrony. Metalowe rzeźby pięknie dopełniają zielony krajobraz ogrodowy. Można je kupić w wielu sklepach ogrodniczych, marketach budowlanych i sklepach internetowych oferujących ozdoby do domu i ogrodu. Są także kowale artyści, którzy wykuwają takie ogrodowe dekoracje na indywidualne zamówienie.

Klasyczne strachy na wróble można łatwo zastąpić bardziej dekoracyjnymi ozdobami. Wśród nich dużą popularnością cieszą się ptaki niemalże naturalnej wielkości. Metalowe, kute, artystycznie wykonane podobizny bocianów, flamingów, czapli i łabędzi będą piękną ozdobą przydomowego ogrodu. Odlewy można zamówić u kowala artysty, który dopasuje dekoracje do terenu zielonego.