Samochody od zawsze były w centrum zainteresowania wielu osób i często są kolekcjonowane przez fanów motoryzacji. Żeby pojazd przez długie lata wyglądał jak nowy, trzeba o niego odpowiednio dbać nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz.

Co wchodzi w skład Auto detailingu?

Auto detailing od podstawWiększość z nas pojazdów mechanicznych używa do przemieszczania się i nie przywiązuje zbytniej wagi do ich nieskazitelnego wyglądu. Przeciętny użytkownik samochodu, po około pięciu – dziesięciu latach korzystania z danego modelu, sprzedaje go albo oddaje na złom, jeżeli już do niczego się nie nadaje. Jednak są osoby, które auta wręcz kochają i są w stanie wiele godzin spędzić nad ich reperowaniem i pielęgnacją. Auto detailing od podstaw interesuje wielu fanów czterech kółek, ponieważ jest to dość młoda dziedzina motoryzacji, skupiająca się na drobiazgowym dbaniu o wygląd auta. Mowa tu jest o dokładnym czyszczeniu, polerowaniu i woskowaniu samochodu, w celu nadania mu wyglądu lepszego niż w dniu zakupu z salonu. Kiedy zabrudzi się nam auto, to najczęściej jedziemy na myjnię automatyczną lub bezdotykową i powierzchownie je myjemy, czasem nawet pomijając etap suszenia. Takie działanie w perspektywie czasu, działa destrukcyjnie na lakier, dlatego wielbiciele aut, stawiają na detailing. Każdy z wymienionych procesów składa się z poszczególnych etapów, wykonywanych wyłącznie przy użyciu odpowiednich materiałów i kosmetyków samochodowych. Samochód jest dokładnie czyszczony także wewnątrz, aby całościowo doskonale się prezentował.

Takie zabiegi są dość kosztowne w porównaniu ze zwykłą i szybką wizytą na myjni, ale efekt końcowy jest bez porównania lepszy. Pomimo wszystko, nie brakuje chętnych do skorzystania z detailingu, a z każdym rokiem sukcesywnie rośnie liczba klientów.