Planując remont lub wykończenie dowolnego lokalu warto zapoznać się z dostępnymi nowymi technologiami. Oprócz powszechnie znanych tradycyjnych technologii można skorzystać z wielu innowacyjnych metod i materiałów. Jedną z nich jest technologia sufitów napinanych zdobywająca coraz większe uznanie wśród odbiorów.

Nowoczesne sufity napinane

sufit napinany ledTechnologia sufitów napinanych pojawiła się już jakiś czas temu i stale się rozwija dając klientom coraz większe możliwości aranżacyjny. Obecny poziom profesjonalizmu firm produkcyjnych zapewnia wykonanie najbardziej skomplikowanych konstrukcji sufitowych o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. Trzeba przy tym pamiętać, że tą technologią można również w efektowny sposób pokrywać ściany. Sufity napinane powstają z powłok wytwarzanych na bazie pvc, tkanin poliestrowych oraz tekstylnych pokryciach satynowych. Producenci sufitów napinanych posiadają w ofercie wiele modeli pokryć sufitów. Klient może wybrać tańsze wersje oparte na jednym kolorze i jednej powłoce lub droższe opcje z nadrukiem, perforowane sufity wielopowłokowe. Do konstrukcji sufitów napinanych bardzo często używa się specjalistycznego oświetlenia dzięki, któremu buduje się zamierzony efekt dekoracyjny. Tak powstaje sufit napinany led lub światłowodowy. Oświetlenie może być ukryte za transparentnymi powłokami sufitowymi lub można je umieszczać w tradycyjny sposób w tafli sufitu. Świetnym przykładem zastosowania światłowodów jest model sufitu gwiaździste niebo, w którym końcówki światłowodów imitują gwiazdy.

 Produkcja sufitów napinanych to bardzo nowoczesne materiały dające możliwość komponowania powierzchni w niemalże dowolny sposób. Nowoczesny sufit napinany to elegancja i efektywność połączona z ogromnymi walorami wytrzymałościowymi. Wystarczy wspomnieć, że sufit napinany może być użytkowany przez dziesięciolecia bez utraty jego właściwości.

Źródło danych: https://linear-system.pl/