Wiele konstrukcji przemysłowych, a także duża część tych, które są instalowane w obiektach i budynkach prywatnych, może być używana przez pracowników czy osoby nie związane z  żadną z firm. Ludzie ci wchodzą na wszelkiego rodzaju podesty, aby dokonywać prac, pomiarów czy inspekcji. W takich wypadkach konieczne staje się zainstalowanie specjalnej blachy antypoślizgowej.

Blachy wykonane z materiału antypoślizgowego

blachy antypoślizgoweDzięki temu, że blachy zapobiegające poślizgnięciu, są wykonywane w materiału odpornego na działanie substancji chemicznych, wiele z nich jest montowanych w we wszelkiego rodzaju zakładach chemicznych czy galwanizerniach. Istotą zapobiegania przed ślizganiem się obuwia na tego rodzaju blachach jest przede wszystkim specjalny rodzaj przetłoczenia, który nie dopuszcza do przemieszczania się stopy. Przetłoczenia owe (mogące często być wykonywane na wylot), mają także specjalną budowę, która chroni obuwie przed ślizganiem. Najpopularniejszym rodzajem tego typu przetłoczenia są otwory wyposażone w miniaturowe zęby, zwiększające przyczepność każdego obuwia. Blachy antypoślizgowe montowane w zakładach produkcyjnych, posiadają także konstrukcję siatkową, która jest często częścią wielu rusztowań. Duża część blach podestowych może posiadać okrągłe przetłoczenia, które mogą być niezwykle często używane w podestach, będących częścią wielu wysokich konstrukcji, montowanych obok maszyn.

Blachy perforowane są często ocynkowane, co sprawia, że są one całkowicie odporne na wszelkiego rodzaju korozję. Wiele typów blach może być w ten sposób wystawianych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, które często mają miejsce podczas stawiania rusztowań. Również blachy montowane wewnątrz posiadają odpowiednie pokrycie galwaniczne.