Jakiś czas temu odwiedziłam siostrę, która przeprowadziła się z rodziną do nowo-wybudowanego domu, na którego ukończenie bardzo długo z mężem czekali. Muszę przyznać, że dom mojej siostry jest przepiękny i widać, że użyto w nim naprawdę ciekawych rozwiązań technologicznych.

Siostra zainwestowała w przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków

biologiczna oczyszczalnia ścieków wielkopolskieTo co, w domu mojej siostry spodobało mi się najbardziej to przede wszystkim piękna kuchnia połączona z jadalnią oraz wykorzystanie biologicznego oczyszczania ścieków. Przyznam szczerze, że zanim siostra opowiedziała mi o zastosowaniu takiej oczyszczalni przy domu, to nie zdawałam sobie sprawy, że w ogóle coś takiego można na swojej działce mieć. Choć siostra dużo opowiedziała mi o całej tej technologi to nie powiedziała mi o koszcie takiego przedsięwzięcia, a ja szczerze mówiąc byłam tego ciekawa. Dlatego też po powrocie do domu wpisałam w wyszukiwarkę hasło „biologiczna oczyszczalnia ścieków Wielkopolskie” i trochę poczytałam. Nie jest to tania inwestycja ale zwraca się, więc myślę, że to naprawdę fajny pomysł dla kogoś kto zamierza budować dom na swojej działce. Przy okazji dowiedziałam się też kilku ciekawych rzeczy na temat takiego oczyszczania ścieków i gdzie w ogóle można takie coś zamontować. Ja mieszkam w takim miejscu, że nie miałoby to sensu, tym bardziej, że mój dom jest już stary i jest podłączony do kanalizacji.

Biologiczne oczyszczanie ścieków to bardzo ekologiczne rozwiązanie, które, z tego co mówiła siostra, jest też swoją drogą bardzo komfortowe jeżeli chodzi o koszty utrzymania takiego systemu i czas jaki trzeba mu poświęcić. Mianowicie decydując się na biologiczne oczyszczanie nie ponosimy już potem praktycznie żadnych kosztów, a przegląd trzeba robić raz na rok lub dwa, a więc nie jest to system, który wymaga ciągłego nadzoru.