Jeżeli chcemy w wyjątkowy sposób wykończyć swoja podłogę lub ściany możemy zdecydować się na położenie cienkowarstwowych zapraw wykonanych z mikrocementu. W zależności od tego, gdzie chcemy zastosować zaprawy cienkowarstwowe, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakie usterki będzie narażona i wybrać taką mieszankę, która posiada odpowiednie parametry techniczne.

Mikrocement w różnych kolorach

kolorowy mikrocementWszystkie materiały wykończeniowe, które zawierają w swojej nazwie słowo cement lub beton kojarzą nam się z nudną szarością. Jednak producenci wykończeniowych zapraw takich jak kolorowy mikrocement pokazują, że nie zawsze musi tak być. Oferują bowiem rozwiązanie, które posiada bardzo szeroką paletę barw. Mikrocement jest bardzo nowoczesną powłoką, która jest bardzo wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten doskonale przyjął się w wykańczaniu posadzek przemysłowych. Powstają jednak jego odmiany, które pięknie wykańczają również wnętrza bliższe człowiekowi. Dlatego właśnie kolorowe powłoki układa się na ścianach i podłogach w kuchniach, łazienkach lub salonach. Wszelkiego rodzaju mikrocementy są odporne na wodę, a grubość warstwy nie przekracza zaledwie kilku centymetrów. Powłoka wymaga jednak specjalnego traktowania, więc jeśli chcemy, aby efekt był powalający powinniśmy stosować się do wszystkich zaleceń producenta w kwestiach rozrabiania i układania zaprawy.

Mikrocementy to materiały, które tworzą warstwę wykończeniową danej powierzchni. W zależności od tego jaki dodamy do nich barwnik, taki kolor ostatecznie będą miały. Nie należy jednak samemu zmieniać składu mieszanki i dodawać do niej barwników, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na jej parametry techniczne takie jak wytrzymałość na uderzenia lub nienasiąkliwość.