Mój wujek jest osobą, która lubi ciekawe gadżety i śledzi na bieżąco nowinki technologiczne. Dlatego gdy zbliżały się jego urodziny, nie miałem problemu ze znalezieniem prezentu dla niego. Zdecydowałem się kupić mu radiotelefon, który umożliwia komunikację z innymi osobami znajdującymi się na danej częstotliwości. Jest to urządzenie, które wykorzystują między innymi służby porządkowe oraz ratownicze, ale także ochroniarze, konwojenci czy też taksówkarze lub budowlańcy.

Zakup Baofenga UV5R

baofeng uv5rCzasami takie radiotelefony posiadają także osoby uprawiające sporty ekstremalne. Urządzenie pozwala im bowiem skomunikować się z innymi w razie problemu. Zatem było postanowione – prezentem zostanie radiotelefon. Zastanawiałem się jednak nad wyborem marki. Ostatecznie zdecydowałem się na Baofeng uv5r, który w sklepie internetowym posiadał najwięcej pozytywnych opinii. Użytkownicy tego sprzętu byli z niego zadowoleni, co świadczyło, że z pewnością niczego jeśli chodzi o jakość mu nie brakuje. W zestawie z radiotelefonem producent miał dostarczyć także ładowarkę sieciową, słuchawki z mikrofonem oraz parę drobiazgów – smycz na dłoń czy klips do paska. Ale najważniejsze były parametry techniczne. Baofeng miał możliwość nasłuchu dwóch częstotliwości, mógł stosować wywoływanie selektywne, a w pamięci miał 128 kanałów. Mógł nadawać i odbierać fale FM, a ponadto odbierać radio na częstotliwościach 65-108 MHz.

Urządzenie prezentowało się znakomicie – aż sam bym chciał je otrzymać! Z pewnością będzie to udany prezent, w dodatku za całkiem przystępną cenę. Za takiego Baofenga zapłaciłem bowiem nieco ponad sto złotych. A jakość urządzenia była naprawdę dobra. Wujek bardzo cieszył się z otrzymanego prezentu, a radiotelefon stał się jego ulubionym gadżetem.