Przedłużenia pracy były dość częste w magazynie portu lotniczego, i niejednokrotnie zdarzało się iż pracownicy musieli zostawać po godzinach w trakcie awarii czy wypadku. Każdy pracownik który wykonywał zadania poza standardowymi godzinami pracy dostawał odpowiednie wynagrodzenie i nadgodziny, choć czasem czas pracy bywał trudny do określenia.

System monitorowania czasu pracy

automatyczny rejestrator czasu pracy - cenaNiejednokrotnie byliśmy świadkami sytuacji w których nie można było dokładnie określić czasu pracy do rozliczenia godzinowego, dlatego od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad zautomatyzowaniem monitorowania owego czasu. Jak wiele innych zakładów pracy, wprowadziliśmy więc do użytku automatyczny rejestrator czasu pracy – cena takiego urządzenia była bowiem niewielka, w porównaniu do kosztów wyrównywania ewentualnych błędów. Owy system był prosty i składał się z czytnika kart identyfikacyjnych, który rozpoczynał naliczanie godzin pracy do czasu ponownego odbicia karty. Program komputerowy sumował przepracowane godziny i samoczynnie oddzielał wszystkie nadliczbowe godziny w trakcie zmiany, zdecydowanie ułatwiając określenie łącznego czasu pracy dla jednego pracownika, lub dla wybranej grupy. Czytniki zostały umieszczone tuż przy wejściu do głównego budynku, gdyż czas pracy liczył się od momentu wejścia na obiekt i jego opuszczenia, a użycie karty identyfikacyjnej było i tak konieczne do wejścia na teren obiektu.

Był to system o tyle prosty, iż osoby wcześniej niezaznajomione z obsługą takowych nie miały najmniejszego problemu z jego obsługą, jak również z odczytaniem rejestrów godzinowych. Pozwolił on więc na wyeliminowanie problemów z naliczaniem godzin, jednocześnie ułatwiając pracę kadry biurowej i usprawniając rozliczanie miesięczne do wynagrodzenia.

Kategorie: Usługi